... امروز: دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳
ورزشی ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 11:53 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

صادق زیباکلام، راهی زندان شد

سیاست شرق _ قوه قضاییه اعلام کرد: صادق زیبا کلام، در پی قطعی شدن برخی احکام پرونده‌های قضایی وی، امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت جهت اجرای احکام صادره، وارد زندان شد.

به نقل از قوه قضاییه، صادق زیباکلام دارای پرونده‌های قضایی متعددی است که موجب محکومیت این فرد شده است؛ از جمله ۳ پرونده مربوط که احکام آنها قطعی و لازم‌الاجرا شده است.

زیباکلام، چندین پرونده‌های قضایی دارد که برخی از آنها به مرحله اجرا رسیده است.

زیباکلام با رأی صادره از سوی دادگاه بابت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و ۲ سال محرومیت فعالیت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود که این حکم قطعی شده است.

پرونده دوم وی که حکم آن نیز قطعی شده است، مربوط به فعالیت تبلیغی علیه نظام در خصوص انتشار مطالب غیر مستند و غیر واقعی است. وی در این پرونده به یک سال حبس محکوم شده است.

یکی دیگر از پرونده‌های قضایی زیباکلام که حکم آن قطعی و لازم‌‎الاجرا عنوان شده است، مربوط به نشر مطالب خلاف واقع است که وی در این پرونده به ۶ ماه حبس محکوم شد بود که پس از فرجام خواهی در دیوان عالی کشور، این حکم مورد ابرام قرار گرفته است.

هر سه محکومیت صادق زیبا کلام قطعی و لازم‌الاجرا است که این احکام، از امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت اجرا شد.

صادق زیباکلام مفرد (زادهٔ ۲۲ خرداد ۱۳۲۷) نویسنده و استاد علوم سیاسی، دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه برادفورد انگلیس است. او استاد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و استاد تمام دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »