... امروز: سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - 8:08 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

مسعود پزشکان کیست؟

پزشکیان، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت هفتم سیدمحمدخاتمی و وزیر بهداشت در دولت هشتم او بود.

سیاست شرق _  مسعود پزشکیان، متولد ۷ مهر ماه ۱۳۳۳، در مهاباد (استان آذربایجان غربی) و هم اکنون نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو است.

او سابقه نمایندگی در ادوار هشتم، نهم، دهم (نایب رئیس) و یازدهم مجلس و همچنین سابقه فعالیت به عنوان معاون وزیر بهداشت در دولت سیدمحمدخاتمی ( دولت هفتم) و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت بعدی خاتمی (دولت هشتم) را دارد. مسعود پزشکیان، ریاست بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز را نیز، در کارنامه دارد.

پزشکیان دارای مدرک دکترای حرفه‌ای پزشکی و تخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین فوق تخصص جراحی قلب از دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

وی پیشتر دو مرتبه برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در دوره‌های یازدهم (سال ۱۳۹۲) و سیزدهم (سال ۱۴۰۰) نام نویسی کرده بود که در سال ۱۳۹۲ پیش از اعلام اسامی افراد احراز صلاحیت شده، به نفع آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، دیگر داوطلب نامزدی این انتخابات از ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف داد و در سال ۱۴۰۰ نیز از سوی شورای نگهبان احراز صلاحیت نشد.

مسعود پزشکیان، در انتخابات مجلس دوازدهم، ابتدا احراز صلاحیت نشد، ولی بعدا تائید صلاحیت گردید؛ وی هم اکنون نماینده حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »