... امروز: پنجشنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
سیاسی ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - 10:07 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

نازنین زاغری و انوشه آشوری آزاد شدند/ سخنگوی قوه قضائیه: زاغری پرونده‌ دیگری نیز دارد/ بیانیه وزارت خارجه عمان

سیاست شرق _سخنگوی قوه قضاییه با تایید آزادی نازنین زاغری گفت زاغری پس از تحمل کل مجازات و انوشه آشوری نیز پس از تحمل حدود نیمی از مجازات امروز چهارشنبه آزاد شدند.

به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، ذبیح‌الله خداییان درباره دو محکوم امنیتی که امروز آزاد شدند، افزود: خانم نازنین زاغری به اتهام جاسوسی برای سرویس جاسوسی کشور انگلیس به چهار سال حبس محکوم شده بود که مدت مجازاتش را به صورت کامل کشیده و حبسش به اتمام رسیده است و بر همین اساس ممنوع الخروجی وی لغو و آزاد شده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: البته زاغری پرونده‌ دیگری نیز دارد که در آن محکوم به یک سال حبس شده ولی این پرونده تاکنون به اجرا گذاشته نشده است.

خداییان همچنین در مورد وضعیت قضایی پرونده انوشه آشوری اظهار داشت: آقای انوشه آشوری، به اتهام همکاری با سرویس‌های امنیتی کشورهای بیگانه و به جرم جاسوسی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود و حدود چهار سال و هفت ماه از مدت محکومیتش سپری شده که تقاضای آزادی مشروط کرد.

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد که آشوری به عنوان دستمزد مبالغی را از سرویس‌های جاسوسی بیگانه اخذ کرده بود که این مبالغ نیز از وی دریافت شد؛ لذا با توجه به شرایط سنی و جسمی، دادگاه با آزادی مشروط او موافقت نموده و آزاد شد.

نازنین زاغری و انوشه آشوری پس از ترک ایران و توقفی کوتاه در عمان، عازم انگلیس شدند.

وزارت امور خارجه عمان در بیانیه ای اعلام کرده که این دو شهروند ایرانی-بریتانیایی “با پرواز نیروی هوایی سلطنتی عمان وارد مسقط شدند تا برای بازگشت امن خود به بریتانیا آماده شوند”. بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، خانم زاغری و آقای آشوری اکنون عمان را ترک کرده و عازم بریتانیا هستند

بدر بوسعیدی، وزیر خارجه عمان هم اعلام کرده “به زودی آنها با عزیزان خود در خانه خواهند بود. ما امیدواریم که این نتیجه باعث پیشرفت بیشتر گفتگو بین طرف ها شود” که به نظر می رسد منظور وی ایران و بریتانیا باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

language »